جدول طراحی تیرچه کرومیت
تیر 11, 1399
انواع فوم پلی استایرن
مرداد 6, 1399
یونولیت

دانسیته یونولیت

 

قبل اینکه ببینیم دانسیته یونولیت چی هست و کجاها ب کارمان می آید بهتراست ابتدا با مفهوم دانسیه یا چگالی آشنا شویم:

چِگالی ( به انگلیسی: Density ) یا دانسیته یا جرم حجمی یک ماده، جرم آن به ازای حجم واحد است. یعنی مقدار جرمی که یک ماده در یک حجم مشخص دارد گفته می شود. آن را با علامت اختصاری ρ  (رو) نشان می‌دهند که از رابطه ρ=m/V به دست می‌آید؛ ρ چگالی، m جرم جسم و V حجم جسم است.

برای دانسیته یا جرم حجمی از علامت ρ  (حرف اول واژه یونانی با تلفظ Rho) استفاده می شود و چون به حرف p در انگلیسی شباهت زیادی دارد در اصطلاح عامه دانسیته با p (پی) بیان میشود. مثلا برای یونولیت با دانسیته 20 به اختصار p20 گفته می شود.

دانسیته یونولیت

حال ببینم دانسیته یونولیت چیست؟ دانسیته یونولیت عبارت است از وزن یک متر مربع یونولیت به عبارت دیگر وزن یک بلوک یونولیت با ابعاد یک متر در دو متر در ۵۰ سانتی متر به عنوان دانسیته در نظر گرفته می شود. این به این معنی است که زمانی که بیان می کنیم دانسیته یک ورق یونولیت یک متر در دو متر با قطر ۵ سانتی متر p 20 است یعنی وزن ۱۰ عدد آن  (5X10=50) باید ۲۰ کیلوگرم باشد و در نتیجه وزن هر ورق ۵ سانتی ۲ کیلوگرم خواهد بود.یونولیت

معمولا برای کاربردهای متفاوت یونولیت دانسیته های مختلف در نظر گرفته می شود.  انتخاب اشتباه دانسیته یونولیت می تواند موجب نقض در کار ، عدم کارایی  و یا هزینه بی دلیل گردد.به عنوان مثال یونولیتی که برای ساخت ماکت و مدل حرفه ای استفاده می شود باید اصولا دانسیته یا فشردگی بالاتری نسبت به یونولیتی که برای کاردستی کودکان  استفاده می باشد دارا باشد. یا یونولیت ساختمانی نیز باید دارای فشردگی مشخصی باشد. همچنین مواردی نظیر عایق حرارتی ، صوتی ، بسته بندی ، تاسیسات برودتی و… نیز هر کدام نیاز به فشردگی مشخص هستند.

 

یونولیت سقفی استاندارد

یونولیت سقفی استاندارد نام محصولی است که در سال های اخیر بعنوان قالب بتن در سقف های دال یک طرفه یا اصطلاحا تیرچه بلوک مورد استفاده قرار میگیرد از این محصول بشکل مکعب مستطیل با ابعاد 25*50*200 مورد استفاده قرار میگیرد و دانسیته آن 12 می باشد.

استفاده از یونولیت سقفی استاندارد دارای مزایای بسیار خوبی نسبت به سایر روش های اجرای سقف میباشد. مهمترین آنها سرعت اجرا ، ایجاد وزن سبک در سازه،عایق حرارتی و صوتی ، صرفه اقتصادی میباشد.

 

 

یونولیت

شرکت آرمین فوم رضوی تولید کننده انواع محصولات پلاستوفومی و فوم با کیفیت در مشهد می باشد.


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/arminfoam/public_html/wp-content/themes/ASAtheme/includes/content-single.php on line 286
zarghani zarghani

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *